O

Nejdřív jsem se šťoural v Didaktiku M (Basic, Assembler Z80), pak 10 let ve Windows (to jsem spíš tvořil elektronickou "muziku" a hrál si s digitální fotografií) a od roku 2006 se šťourám v Ubuntu, kde mě opět chytlo takové to domácí "programování". Linuxové distribuce mají svá omezení, ale dávají daleko větší svobodu, než Windows, můžu kecat v podstatě do všeho, grafické rozhraní desktopu může mít milión podob, ráj pro binární kutily.

A protože šťourání generuje data, která je třeba si poznamenat, aby nepřišla vniveč, založil jsem si blog. A psát si poznámky na veřejný blog má značnou výhodu v tom, že se člověk snaží, aby nevypadal jako úplný debil a tak si dá víc záležet a víc se toho dozví. Vždy se snažím téma pojmout i se souvislostmi, nejen napsat jak, ale i proč.
Pokud mi budete chtít udělat radost, tak mě nešetřete, pokud tu najdete nějaké nesmysly. Jak něco takového objevím sám, opravuju. Snažím se udržovat i starší články aktuální, pokud to jde.

GdH


Žádné komentáře:

Okomentovat

Zkuste prosím při komentováni používat místo volby Anonymní volbu Název/adresa URL, kde vyplníte nějakou přezdívku, adresu zadávat nemusíte. Vědět, které příspěvky jsou od jednoho člověka, je fajn. Díky.

Pokud by se vám náhodou odeslaný komentář na stránce nezobrazil, vytáhnu ho z koše hned jak si toho všimnu. I Google spam filter se občas sekne.