GNOME Shell Extensions


Sem budu dávat moje díla, pokud se ještě něco urodí. Stahujte kliknutím na titulek.

Overview keyboard navigation

Samozřejmě jsem ho nedělal od nuly, ale postavil na několika již hotových, které jsem vylepšil a doplnil. Základem je Workspace Navigator, který jen přepíná pracovní plochy v režimu Aktivit. K tomu jsem dopsal možnost cyklicky přepínat jednotlivá okna a kterékoliv zavřít. Takže šipky nahoru/dolu, nebo PgUp/PgDown přepínají pracovní plochy, doprava/doleva, nebo Tab okna, která je pak možné zavřít klávedou Delete.
Současně jsem implementoval funkčnost Overlay Followfocus. Máte tedy možnost přepínat okna stylem Super - ukázat na okno - Super. Ne, že by to bylo efektivnější, než rovnou kliknout tou myší, je to jen věc pocitu.
V budoucnosti přidám i podrobnější nastavení.

Toto rozšíření nainstalujete tak, že kliknutím na nadpis stáhnete soubor, který rozbalíte do adresáře:

~/.local/share/gnome-shell/extensions/

Pak restartujete GS, spustíte gnome-tweak-tool (v češtině bude v aplikacích Pokročilá nastavení) a v sekci rozšíření si ho zapnete. Nebo to uděláte přímo přes web ze seznamu instalovaných rozšíření. Podporované jsou verze GS 3.8 a 3.10, ale test na polovičatém 3.10 z ppa pro Ubuntu dobře nedopadl, klávesy nefunfovaly.


GNOME 3.12 již funkčnost mého rozšíření implementovalo, takže dále nebude potřeba.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zkuste prosím při komentováni používat místo volby Anonymní volbu Název/adresa URL, kde vyplníte nějakou přezdívku, adresu zadávat nemusíte. Vědět, které příspěvky jsou od jednoho člověka, je fajn. Díky.

Pokud by se vám náhodou odeslaný komentář na stránce nezobrazil, vytáhnu ho z koše hned jak si toho všimnu. I Google spam filter se občas sekne.